ارز دیجیتالعمومی

بیکسبی کوین (bixb coin) سرمایه گذاری یا کلاهبرداری ؟

بیکسبی کوین یک توکن ارز دیجیتال است که از طریق سایت bixbcoin.com معرفی شده و به کاربران عرضه می شود. در این سیستم ذکر شده است که bixbcoin  ابتدا بصورت توکن عرضه شده است. پس از گسترش آن، دامنه ها مجزایی برای این ارز ایجاد شده و در بستر کیف پول اختصاصی نیز، این ارز مبادله می شود.

برای بررسی عملکرد و قابلیت های این ارز دیجیتال در قدم اول به سایت این ارز مراجعه می کنیم. (که البته متوجه می شویم این سایت از سوی مراجع قضایی ایرانی فیلتر شده است و دسترسی به آن با تغییر آی پی ممکن است.) Roadmap این ارز دیجیتال نشان می دهد که اولین فعالیت های تیمی بیکسبی کوین از اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شده است و ICO این ارز در تاریخ ۹ دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شده است. هرچند این ارز دیجیتال، جدید و نو پا به نظر می رسد اما همانند هر ارز دیجیتال دیگری وایت پیپر آن باید مورد بررسی قرار بگیرد. در وایت پیپر این ارز دیجیتال به سوال بیکسبی کوین چیست؟ اینگونه پاسخ داده شده است:

BixBcoin is a type of electronic cash in which the services are automatically provided to the users without the need for any intermediary third parties. The BixBcoin network wipes out the intermediaries and transactions are performed peer to peer (P2P). With this e-cash you can make purchases, place online orders, transfer money or consider it as an investment.

بیکسبی کوین نوعی پول الکترونیکی است که خدمات در آن به صورت خودکار ارائه می شود و هیچ نیازی به شخص ثالث یا واسطه ای وجود ندارد. شبکه bixb coin واسطه ها را از بین می برد و تراکنش ها به صورت P2P انجام می شوند. با استفاده از این وجه الکترونیکی شما می توانید خرید کنید، به صورت آنلاین سفارش دهید، پول منتقل کنید و یا آنرا به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

اگرچه همانند سایر وایت پیپر ها در وایت پیپر بیکسبی کوین به دنبال اطلاعات تخصصی در خصوص نحوه فعالیت این رمز ارز باشیم اما خبری از این چنین اطلاعاتی نیست و بیشتر به تعریف مفاهیم پایه ای مانند بلاک چین و ماینر پرداخته است که ارزش وایت پیپر را به حداقل می رساند.

طبق آنچه در سایت و وایت پیپر ذکر شده به طور کلی ، سه میلیون بیکسبی کوین وجود دارد و اینگونه با خرید این ارز و کمتر شدن آن، ارزش آن بالاتر خواهد رفت. در صورتی که این تئوری درست نیست و نمی توان از آن به عنوان دلیلی قانع کننده برای افزایش قیمت bixb coin استفاده کرد.

از سوی دیگر برخی افراد در شبکه های مجازی خود را لیدر های اصلی ارز bixb معرفی کرده اند به طوری که در ساختار های غیر تیمی تمامی ارز های دیجیتال معتبر، هیچ فردی به عنوان لیدر نه به خرید و فروش ارز می پرداخته است و نه به دنبال زیر مجموعه گرفتن بوده است!

حتی اگر شما از فکر خرید و فروش این ارز بگذرید و قصد داشته باشید با استخراج و نگهداری آن سود بدست آورید، طبق گفته سایت بیکسبی کوین، شما می توانید فرایند استخراج را با موبایل یا کامپیوتر انجام دهید. اما الگوریتم استخراج این ارز چیست؟ در زمانی که فرایند استخراج برای ارز هایی مانند بیت کوین بسیار سخت شده است، در چه بازه زمانی، چه مقدار بیکسبی کوین ماین می شود؟ در این سایت ذکر شده، می توانید سکه های bixbicoin را زمانی که در خواب هستید، ورزش می کنید و یا حتی در محل کار خود و تنها با استفاده از برنامه آن در نسخه ها Android ، و Ios و یا در سیستم خود استخراج کنید. آیا این توضیحات برای شروع فرایند ماینینگ کافیست؟ با توجه به تجربه و جست و جو های نویسنده، ادعای استخراج این ارز، با در دست داشتن این چنین اطلاعات ناقصی، نه تنها نمیتوان ماین کرد، بلکه حتی با نصب برنامه بیکسبی کوین، امنیت موبایل و کامپیوتر شما نیز به خطر می افتد.

سود دهی بیکسبی کوین چگونه است؟

این سایت ادعا کرده است که در صورت زیر مجموعه گیری و معرفی افراد برای سرمایه گذاری در این شبکه تقریبا بین ۵۳.۳ و ۵۳۶.۵ درصد سود سالیانه به کاربران خود اعطا می کند. ضمن این که سود و یا پاداش زیر مجموعه به ۳ شکل برای کاربران واریز می شود و در نوع سوم این طرح، یکی از شرط های اصلی جهت پرداخت پورسانت می باشد عضو گیری و دعوت سایر افراد به مجموعه است. این موضوع که پرداخت سود و یا نقد کردن درآمد منوط به افزودن افراد به مجموعه باشد، یکی از ویژگی های طرح های هرمی و پانزی است که نه تنها در بیکسبی کوین بلکه در هر سایت و شبکه دیگری با آن رو به رو شدید، باید بسیار با احتیاط و مدیریت شده عمل کرده و در صورت روشن شدن ساختار هرمی ، از سرمایه گذاری در این چنین طرح هایی جدا خود داری کنید.

زمانی که ما عملکرد یک سایت را بررسی می کنیم، بسیار حائز اهمیت است که وضعیت سایت در رنکینگ جهانی را چک کنیم. سایت الکسا این امکان را به شما می دهد تا کشورهای استفاده کننده از این سایت را رصد کنید.

سخن پایانی:

طبق بررس های انجام شده سایت بیکسبی کوین مدارک و مستندات محکمی برای معتبر بودن پروژه خود ارائه نکرده است و از دیدگاه نویسنده یک پروژه کلاهبرداری است. لذا توصیه می شودبه جای سرمایه گذاری در چنین پلتفرم های پر ریسک، با افزایش اطلاعات خود در زمینه ترید، در بازار ترید ارز های دیجیتال معروفی مانند بیت کوین و یا اتریوم وارد شوید. از سوی دیگر فراموش نکنید افراد سودجو همواره به دنبال این موضوع هستند که از کافی نبودن اطلاعات کاربران در خصوص تکنولوژی های جدید سو استفاده کرده و با وعده سود های گزاف، آنها را فریب دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا